Vladimiras Maryševas. Ekskursija

Apie autorių >>>>>

- Na štai, aš taip žinojau, kad su jumis prisikankinsiu. Vaikai, ar negalima truputį ramiau? Tokį minčių triukšmą sukėlėt – man galva braška. Juk galima truputį pakentėti? Tuo labiau kad šiandien labai įdomi ekskursija.

Jo jus, Vvokai ir Mmukai, reikia asmeniškai perklausti? Ar nenusibodo susimirksėti? Tikriausiai manote, kad nieko nepastebiu. Kai tokią iliuminaciją sukėlėt – matosi už trijų parsekų!

Taigi, pradedu. Šiandien susipažinsime su žvaigždės Aakku sistema. Jos centre – ryškus šviesulys, puikus Ttino klasės atstovas. Kaip matote, dydžiu jis nusileidžia tam, prie kurio užgimė mūsų civilizacija.

Meteoritas Tačiau jis turi savų privalumų. Atkreipkite dėmesį į ryškų sodrią spalvą ir žavinčią protuberancų šokį! Tai rodo, kad...

Ggukai, nenukrypk. Kas ten? Skrenda kometa? Tik pamanyk! O į šią ir žiūrėti nėra ką. Galva blyški, uodega skysta…

Taigi, liaukitės gręžiotis ir žvalgytis į šonus – visi klausykit manęs. Tinkamai išnagrinėsim – štai ir planetos. Jų šioje sistemoje visos keturios, ir kiekviena turi savo vizualias ypatybes. Viena netgi turi žiedą, ir dar kokį platų ir žavų! Patikėkite, tai didelė retenybė.

Llokai, liaukis žiaumoti! Prma, kaip ta negėda visiems demonstruoti savo nekultūringumą? O antra,... argi nežinai, kad kramtoškėje tiesiog knibžda bakterijos? Ką? Sakai, kad jos naudingos, jų prideda specialiai? Na taip, prideda – kad sukeltų skonį stiprinančias reakcijas. Tuo jus ir suvilioja. O organizmui jokios naudos, viena žala. Tad atsikratyk jos, ir greičiau. Aš jau kaip nors vėliau papasakosiu, iš ko kramtoškę gamina, - tada jos niekas ir į burną neims!

Kur sustojau? Ach taip! Dujų milžinės pastebimos labiausiai, tačiau sistemą sudaro ne vien jos. Arčiau šviesulio matom...

O Didžioji galaktika, suteik man ramybę! Llokai, paaiškink man, kodėl išspjovei kramtoškę? Žinai kas taip elgiasi? Ach, numanai... Tai argi buvo sunku nepastebimai ją išsiimti, paslėpti, o grįžus – utilizuoti? Kosmosas, žinoma, platus, tačiau tai nereiškia, kad jį reikia paversti sąvartynu!

Uf... Na ką, dabar visi pasirengę klausyti? Pagaliau! Taigi, vaikai, dabar paprašysiu jus atkreipti dėmesį į ...

* * *

Informacija svetainėje „Šiandien moksle“:
„Skandalingai pagarsėjęs biochemikas Bartas Lausonas vėl privertė kolegas prabilti apie jį. Šįkart jis pareiškė, kad atskleidė slapčiausią paslaptį – prisikasė prie gyvybės atsiradimo Žemėje ištakų!
Lausonas tvirtina, kad visą floros ir faunos gausą pagimdė maždaug prieš 4 mlrd. metų dabartinės Afrikos rajone kritęs meteoritas. Tiksliau, pagimdė ne jis pats, o jame buvę mikroorganizmai.
Taip, minėtas dangaus akmuo smarkiai skiriasi nuo kitų keista forma ir tikrai nepaprasta sudėtimi. Tačiau ar to pakanka tokioms sensacingoms išvadoms?
Keletas rimtų mokslininkų jau skeptiškai atsiliepė apie Lausono pareiškimą. Jų nuomone, jis bando išgarsėti tuščioje vietoje“.

Susipažinkite su panspermijos teorija...

Papildomi skaitiniai:
Julija Zonis. Megido
V. Maryševas. Primityvas
Kosmoso musės ir musytės
P. Podzorovas. Alyvos šakelė
Jaroslavas Kudlakas. Simbiozė
V. Maryševas. Šalutinis poveikis
R. Jarovas. Silpnumas akimirkai
Nikas Sredinas. Galvoti – reikia!
Lino Aldani. Įsakymai neaptarinėjami
Aleksandras Čumanovas. Apie formas ir formules
Vladimiras Maryševas. Mitliandija
S. Lukjanenko. Kurčias telefonas
Nikolajus Blochinas. Replikos
R. Jarovas. Magnetinis šulinys
Sergejus Breinas. Anomalija
Sergejus Chortinas. Radinys
Marsiečio nuotykiai Rygoje
V. Baalis. Eksperimentas
Ar mąsto žmogus?
Poezija ir skaitiniai
Vartiklis