Prarūgęs obuoliukas
arba didžioji Apple klaida
(pagal Dvorak).

Obuolys

"Apple Computer" pasiekė klimaksinį amžių. Firmos ateiti, tikriausiai, paaiškės dar šią vasarą. Metų metais "Mac" vystėsi į kompiuterį vienai nišai. Dar ir dabar jis užima 70-80% rinkos leidybos ir dizaino srityse. Tačiau erozija jau palietė ir mokymo įstaigų rinką, kurioje "Mac" visąlaik dominavo.

Ir sunku sveiku protu net suvokti, kaip, dešimtmečius buvus lyderiu, galima per trumpą laiką prarasti ištisą nišą. Visi aplink dešimtmečius buvo maitinami skundais, kaip "Microsoft" pavodė ar nukopijavo vieną idėją po kitos. Tačiau leiskite paklausti, kiek dėmesio tuo pat metu "Apple" skyrė PC industrijai?

Be abejo, tiek "Windows'95", tiek OS/2 vienodai daug perėmė iš "Mac". 1984-ais (ech, kai tik toks skaičius, iškart prisimenu Orvelą, - tad atsistokime ir į rankas paimkime jo knygą) pasirodęs "Mac" atrodė nuostabiai, o pirmieji "langeliai" buvo klaikūs. Tačiau, metams bėgant, "Microsoft" įgavo proto ir pasamdė dizainerį, daug prisidėjusį prie "Mac" sąsajos kūrimo. Ir 3.0 versija jau buvo pakenčiama. O "Windows'95" dar labiau pakėlė kartelę. O "Mac" vis dar atrodo taip, kaip atrodė ir 1984-ais!

Šis firmos užsidarymas ir užsispyrimas persidavė ir vartotojams, kurie niekaip neranda, ką gero galėtų pasakyti apie PC ir "Windows". Tai panašu "šventesnių nei tu" sektą, kasančią prieštankinį griovį, kad išgelbėtų Saulės miestą nuo plūstančių tamsos jėgų.

Su jais, kaip ir kokiais Jehovos liudytojais, neįmanoma diskutuoti. Bet koks argumentas ar priešinga nuomomė atmušama žodeliais "Windoze", "File Mangler" ar "PeeCees" (Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad panašiai elgiasi ir OsDusistai, - įdomu, ar jiems jau sukurta lietuvinimo tvarkyklė Oslika?)

Tuo pačiu metu PC vartotojai nekraipo pavadinimų, pvz., į "Muck" ar "Powerless Mac". Jie nepuola drąskyti akių, o ramiai toliau dirba savo darbą. O visa ši situacija primena "Amiga" istoriją. Nuostabi grafinė kelių užduočių OS ir puikios garso ir video galimybės, - bet kur visa tai dabar?

Panašus likimas gręsia ir OS/2. "Microsoft", nepaisydamas savo dominuojančios padėties, dirba lyg besigindamas ar pralaimintis. Firma (o gal jos vadas) įsitikinusi, kad geriausi dalukai sukuriami už firmos ribų, ieško jų ir, suradusi, įtraukia į savus produktus.

Kad ir kaip keiktų ar vagyste kaltintų "Microsoft'ą", "Apple" kažkada jau nuėjo tuo pačiu keliu visą "MacOS" "nufirfinusi" iš "Xerox Star". Ir kai po to "Microsoft" kopijavo "Mac", "Apple" nesugebėjo į savo kompiuterius perkelti nė vienos idėjos iš PC pasaulio. Rinkai reikia konkurencijos, - ir gal "Apple" sugebės sugrįžti vėl į 1984-us ir pradės atidžiau žiūrėti ir mokytis iš "Windows'95"?

Firmos: "Borland" keičia pavadinimą į "Bugland"!

"Borland C++" 5.0 įšoko į benuvažiuojantį "Java" traukinį. Ar atsimenate, ko nelaukia garvežiai?

TDD savo BNN (http://www.bnn.lt - jau neveiksni nuoroda) Nr.9 (vajetau, vajetau, koks santraupų raizgynas, "Milžinų" neišgėręs dar ir nesuprasi :) gražiai ir solidžiai, - kaip ir pridera komerciniam leidiniui (ką ten kokiam nusmurgėliui balandėliui varžytis), - pristatė šį naują Borland C++ kompiliatorių. Na Vartiklis nebūtų 'Vartiklis', jei iš pradžių nepavartytų, o tik paskui pareikštų savo svarią nuomonę.

Borland C++ 3.1 buvo puikus kompiliatorius ir, gal būt, todėl daugelis (išskyrus, kažkodėl, šių eilučių autorių, gal per kvailas visąlaik buvo?) pasuko "Turbo" keliu.

Ir 4.x buvo pakenčiamas. Na o apie naująją 5.0 versiją vaizdžiausiai išsireiškė vienas, ją nusipirkęs, vartotojas:
"Na, šitas šūdas niekam netinka!"