Web pavirsta miesteliu

Ar prisimenate Petersoną iš "Pasilinksminimų". Jis galėjo nusibastyti į bet kurį Bostono barą, tačiau naktis po nakties sugrįždavo prie savo pamėgto staliuko. Kodėl? Nes gyvenimas yra amžina kova su vienatve, - ir kaip ilgesingai dainuojama: "Tu nori eiti ten, kur visi žino tavo vardą".

96-iesiems pakeliant sparnus vis dažniau pasigirsta balsų apie "bendriją, kurią apraizgė voratinklis (Web)". Pragmatiniu požiūriu tai žmonės su panašia minčių tėkme, kurie grįžta prie pamėgto puslapio vėl ir vėl ir lieka jam ištikimi. Tokie puslapiai pritraukia reklamą - ir laimi visi!

Keletas tokių puslapių susikūrė kaip informaciniai, tačiau žmonės pradėjo dalyvauti diskusijų srityse, - ir dabar jie daugiau panašūs į kaimynų susiėjimą prie butelaičio alaus. Šie metai įsimintini "Jonvabaliui" (http://www.firefly.com), puslapiui, kuris apsimeta, kad skirtas melomanams, o iš tikro yra asmenų dirbančių dirbtinio intelekto srityje ir tiriančių jūsų požiūrį į muziką, susirinkimo vieta.

Daugelio WWW puslapių trūkumas vis dar yra "kinų" siena tarp puslapio tekstų (turinio) ir diskusijų sričių. Pavyzdžiui, Seimo WWW puslapis bandė pateikti dinaminę balsų skaičiavimo eigą (ir tai labai labai nesėkmingai). Pagal jame esantį skaitliuką galima spręsti, kad rezultatais smalsavo didelis asmenų kiekis (vienu metu po keliolika ir daugiau). O jei būtų buvusi galimybė jiems tarpusavyje pabendrauti ir pasidalinti nuomonėmis. Deja... Artimiausiu metu kai kurių savo puslapių "gyvus" aptarimus ruošiasi įvesti ir 'Vartiklis'. Ar pavyks jam suburti savą voratinklio bendriją?

Taip pat skaitykite:
Papročių paskirtis

Dėl kompiuterinio raštingumo
S. Lemas. Televizija be korseto