Varlė, keičianti lytį  

FROG: Hyperolius viridiflavus

Daugėja žmonių, norinčių chirurginiu būdu pakeisti lytį, o štai varlės, bent jau viena jų rūšis, t.y. Afrikos raudonoji nendrinukė (Hyperolius viridiflavus, gyvenanti Burundi, Zimbabvėje, Konge, Kenijoje, Etiopijoje, Tanzanijoje, Ugandoje, Ruandoje ir dar kai kur kitur), gali tai padaryti pačios. Buvo pastebėta, kad kai kurios patelėms išsivysto sėklidės.

Kodėl jos tai daro? Viena galimų priežasčių: kai vienos lyties gyvūnų trūksta, kai kurie kitos lyties atstovai persiorientuoja.

Šios varlės gyvena tropikų ir subtropikų sausuosiuose ir drėgnuosiuose miškuose, sausose savanose, prie upių, ežerų, pelkėse.

  • T.U. Grafe, K.E. Linsenmair. Protogynous Sex Change in the Reed Frog: Hyperolius viridiflavus//Copeia, Vol. 1989, No. 4

  • Kad tik nepersistengus  

    Ir buvo nutikus va tokia istorija.

    1951 m. „Honda“ įkūrėjas Suhiro Honda su kompanionu Fudžisava savo verslo vystymui nusprendė „Mitsubisi“ banke pasiimti kreditą. Į restoraną pasikvietę kredito skyriaus viršininką su pavaduotojais, jie surengė prabangų banketą. Ir kol svečiai vaišinosi, kompanionai nuo nedidelės estrados duetu dainavo daineles ir banko tarnautojų trejetą linksmino anekdotais. Kitos dienos rytą biznieriai patraukė į banką tvirtai įsitikinę, kad gaus kreditą, nes vakar kredito skyriaus viršininkas iš banko išėjo gerai nusiteikęs. Tačiau banke vietoje pinigų jiems gražino jų prašymą su rezoliucija: „Bankas negali pasitikėti firma, kuriai vadovauja du klounai“.

    Pasitikėk, tačiau patikrink!  

    Aerodinaminių lentelių kūrėjai broliai Otto ir Gustavas Lilientaliai gyveno labai kukliai, daug laiko ir lėšų skirdami sklandytuvų projektavimui ir kūrimui. Tai kėlė nerimą šeimininkei, kuri, žiūrėdama į sulysusius brolius, klausė: „Gyvenate alkani, švaistote pinigus niekams, kurie neduoda pinigų maistui. Apie ką galvojate?“ Į tai Otto atsakė: „Frau, mes laikomės dietos, papildomas svoris sklandytuvui yra trukdis. Jūs gi žinote – riebios žąsys neskraido!“.

    O štai botanikai fantazija nepasižymi; jie pragmatiški ir pastabūs. Kai vokiečių botaniko K. Gebelio draugas dailininkas jam parodė savo paveikslą „Pirmoji nuodėmė“, šis atreagavo: „Paveikslas geras. Blogai su obuoliais. Ta rūšis, kurią Ieva duoda Adomui, išvesta tik prieš 80 metų“.

    Kai raketų gamintojai kreipėsi pagalbos į Džoną fon Neimaną, šis, nenorėdamas gaišti savo laiko, jiems nurodė: „Visa jus dominanti matematinė teorija yra mano 1952 m. darbe. Ten viskas, ko reikia“. Konstruktoriai viską suprojektavo pagal matematiko teoriją, tačiau raketa starto metu sprogo. Suglumę jie vėl kreipėsi į matematiką. Į tai šis nedelsdamas atsakė: „Jus dominanti stipraus sprogimo teorija išdėstyta mano 1954 m. darbe. Ten viskas, ko reikia“.
    Žmogus, užsiėmęs dideliais darbais, neturi laiko apie juos kalbėti...

    Keistasis laimikis  

    From Antarctics deapth

    2000 m gylyje jūrose prie Antarktidos rastos mokslui nežinomos būtybės - ne tik neįprasti koralai ir kempinės, bet ir milžiniški vorai, o taip pat kirminai-milžinai. Juos 2008 m. vasario 19 d. pirmąkart parodė Sidnyje. Tą sugautą laimikį į Tasmaniją atplukdė Australijos (Aurora Australis), Japonijos (Umitaka Maru) ir Prancūzijos (L'Astrolabe) surengtos ekspedicijos laivai. Kai kurios būtybės sveria iki 30 kg - todėl tą reiškinį pakrikštijo "gigantizmu", paplitusiu šaltose zonose.. Maždaug ketvirtadalio jų priklausomybė rūšims bus priskirta po DNR analizės. Kai kurie gilumoje gyvenantys gyviai tui nepaprastai dideles akis.
    From Antarctics deapth

    Kas rašoma ant lapų?  

    Šis lapas atrodo tarsi ką tik būtų šį rudenį nukritęs nuo klevo Kanadoje ar Darbėnų sodžiuje. deja, jis nukrito prieš 65 mln. metų Naujosios Zelandijos pietinėje saloje nuo nepaprastai panašaus į klevą, kuris dabar išplitęs visame Šiaurės pusrutulyje, medžio. Tai rodo, kad, galbūt, ir nesant panašioms sąlygoms, Ancient leaf gamta kuria panašias formas.

    Tais laikais N. Zelandija buvo netoli Antarktidos ir joje klimatas buvo daug karštesnis, nei dabar. Ir jie krito ne dėl šalčio ar sausros, kaip dabar, o dėl šviesos stygiaus Antarktidos žiemos metu.


    Musė cėcė
    Mokslo naujienos
    Himnas varlei
    Gyvybės paieškos
    Atlantida ir Antarktida
    Gyvybės atsiradimas Žemėje
    Kiekvienas savaip eina iš proto
    Nežemiška gyvybė – Antarktidoje
    Nežemiška gyvybė – Antarktidoje
    8 alternatyvūs energijos šaltiniai
    Thomas Huxley – išgarsėjęs anglų savamokslis
    Žarnyno bakterijų perspektyva
    Indonezija: Žemiausi žmonės
    Nepaprastos vandens savybės
    Išslaptinti Arktikos duomenys
    21 a. mokslo idėjos ir švietimas
    Langų stiklas Lietuvoje
    Kodėl dangus žydras?
    Jie tebegyvena!?
    Mokslo apžvalgos apžvalga. 98.04.02
    Mokslo apžvalgos apžvalga. 98.04.05
    Trijų taisyklė
    Vartiklis